środa, 5 marca 2008

Piękno drogiUsypana okolica drogie kamienie pokrywają. Przedwiośnie. Idzie nam przebierać szaty. Przesilenie. Wiedział kto dalej, widocznie czas jest krótki. Nie poszło w zapomnienie. Na dobę.

7 komentarzy:

Anka pisze...

"DROGA-wydzielony przez człowieka pas terenu, przeznaczony do przemieszczania się." Niby proste a ma tak wiele znaczen np: droga rowerowa,wodna,kolejowa,lotnicza ...Rowniez w komunikacji miedzyludzkiej mowimy o: drodze prawdy,drodze zycia,drodze cierpienia ...itd.Nie kazda droga jest piekna ale kazda droge ktora wybralismy musimy przejsc i czesto zbaczamy z drogi bo w zyciu jest jak w tym cytacie "Droga może być długa albo krótka, kręta albo prosta, ale każda droga dokądś nas prowadzi. Tylko nie zawsze tam, gdzie chcemy dojść."(nie znam autora)

Jerzy pisze...

masz rację, - jak droga nas prowadzi, a - jak my drogą idziemy do celu.

Anka pisze...

Tak jakos od wczoraj nie wychodzilo mi z glowy to haslo "droga" i mialam o czym myslec (Twoja wina panie Jerzy ;P)i miedzy innymi przypomnialo mi sie ze Paulo Coelho duzo pisal o "drogach zyciowych",o wybieraniu ich.Z jego ksiazki "Na brzegu rzeki Piedry usiadlam i plakalam"pochodzi cytat-"Droge wytycza sie idac".Tak krotkie zdanie a tak wiele w nim ujete.Albo z "Pielgrzyma" cytat- "Droga wiedzy stoi otworem przed wszystkimi ludzmi, przed kazdym zwyklym czlowiekiem". Mysle ze wielu poetow i pisarzy moze pochwalic sie tak madrymi cytatamio drogach .Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to ze nam ludziom najtrudniej jest znalezc te najkrotsza,najprostsza i najmniej skomplikowana droge.Czy ktos wie dlaczego wybieramy zawsze te krete,kamieniste i boczne drogi?

Jerzy pisze...

przepraszam że do myślenie skłoniłem (anko) - piękna drogi życzę.

monika pisze...

"A droga wiedzie w przód i w przód,
Skąd się zaczęła, tuż za progiem
I w dal przede mną mknie na wschód,
A ja wciąż za nią - tak jak mogę...
Skorymi stopy za nią w ślad -
Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
Gdzie strumień licznych dróg już wpadł....
A potem dokąd? - rzec nie mogę." - J.R.R. Tolkien "Władca Pierścieni"
To jeden z moich ulubionych cytatów o drodze, biorąc jeszcze pod uwagę, że "na wschód" - to wszystko mi pasuje...

Piotrz pisze...

A jeśli nie wiesz dokąd pójść sama Cię droga poprowadzi ...:)

Jerzy pisze...

-moniko, ten cytat zawiera jeden nowy wątek który ciekawym jest ... nie mogę powiedzieć.