czwartek, 7 lutego 2008

Rozmowa z Panem Janem I.

Nie tak dawno temu spotkałem Pana Jana I. Rozmowa jak zawsze spontaniczna, tematy przeskakiwały od kobiet po politykę, od świętych do przeklętych. Tym razem po rozmowie zapadła w miej pamięci jedyna zagadka. Jedno dręczące pytanie, dlaczego ten starszy Pan, a ma ponad 80 lat życia za sobą -Pamięta- tyle szczegółów, dat, godzin z przed 60-70 lat. Co trzeba zrobić by -Pamiętać-. Dziś spotkałem się z Panem Janem i wreszcie zadałem to pytanie. Odpowiedział -Powtarzać- ciągle powtarzać -Zapamiętać-.
A jak nie będzie pamięci u was młodzi to ten Internet, czy jak go wy tam zwiecie.
Pamięć mi braknie więc zapisałem. Kopiuj wklej Zapisz.

4 komentarze:

***M*** pisze...

Taka era nastała. I co poradzić? Kopiuj - wklej na każdym rogu.
My też co? Uprawiamy te samą "religię". Zamiast powtarzać historie od wieków wiek słuchane, to my co? W internecie siedzimy i szukamy nowostek. I dlatego świat ku upadkowi. Przez te nowostki!
Amen.

Piotrz pisze...

Nie bajdurzyć i nie marudzić droga młodzieży, świat, czasy i ludzie zawsze tacy sami;P Co zapisane (czy w kamieniu wyryte czy w blogu zachowane chyba nie istotne) to zostanie i powtarzane będzie.
Wczoraj u ciebie Jerzyku pod płotem czapkę zgubiłem, a dziś rano przed siódmą drogą dedukcji odnalazłem ją. Więc pamięć (albo intuicja) jakaś jest.

Piotrz pisze...

Era nastała, na górce nad jeziorem w Kopcu nastał maszt ery gsm.

***M*** pisze...

Na blogu czy na kamieniu..? No kamień przetrzyma setki lat. A pamięci serwerów ulotne są, o czym przekonują się co raz to nowi ;)

Ale dobrze, że chcą ludzie w ogóle pisać. I na kamieniu. I w blogu